رک 4 یونیت چیست؟

رک 4 یونیت از جمله رک‌های بسیار جمع و جور است که می‌تواند حتی در شلوغ‌ترین اتاق‌ها نیز به راحتی نصب شده و از تجهیزات شما محافظت نماید. برای اینکه بدانیم رک 4 یونیت چیست  و چه ویژگی‌هایی دارد می‌بایست نیم نگاهی به معنا و کاربرد رک بیندازیم.

رک همانند یک کمد است که معمولاً از جنس ف ساخته می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این کمد تجهیزات شبکه از جمله استوریج، سوئیچ روتر و … را در یک محیط کاملاً امن قرار دهید. یک رک مناسب علاوه بر حفاظت فیزیکی و جلوگیری از رسیدن آسیب به تجهیزات داخل خود، مزایای بسیار دیگری را نیز در اختیار شما خواهد گذاشت.

همانطور که اشاره کردیم رک 4 یونیت دیواری از جمله محصولات بسیار پر طرفدار میان تلفن های تحت شبکه کاران است. اندازه بسیار مناسب آن در کنار قیمت مناسب آن را تبدیل به یکی از پرکاربردترین رک‌های موجود در بازار کرده است. اما کلمه یونیت یا همان Unit چیست؟

 یونیت مهم‌ترین فاکتور شما در زمان خرید یک رک شبکه است. این فاکتور که  با حرف U یا Rack Unit مشخص می‌شود اندازه حدودی رک را مشخص می‌کند. هرچه عدد U بالاتر باشد شما می‌توانید قطعات بیشتری را درون Rack جای دهید. نمونه مورد بحث ما یا همان رک 4 یونیت به علت اندازه کوچک تنها در مدل دیواری تولید می‌شود و نمونه ایستاده آن تولید نمی‌شود.

رک‌های 4 یونیت بیشتر برای محافظت از تجهیزات رک DVR یا تجهیزات Edge استفاده می‌شود اما به علت اندازه بسیار مناسب آن هرگونه تجهیزاتی را می‌توان در آن قرارداد. در جایی که نیاز به حفاظت از یک قطعه الکترونیکی باشد این رک می‌تواند استفاده بسیار زیادی داشته باشد.

 

رک دیواری 4 یونیت:

همانطور که اشاره کردیم رک دیواری 4 یونیت تنها مدلی است که می‌توانید در بازار پیدا کنید. اگر به دنبال رک ایستاده هستید می‌بایست نگاهی به رک‌های 12 یونیت به بالا داشته باشید. رک دیواری به وسیله ریل یا پیچ‌های اتصال به دیوار متصل می‌شود. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد رک‌های دیواری اشغال فضای بسیار کمتر نسبت به مدل ایستاده است. اندازه کوچک و مناسب یک رک 4 یونیت این امکان را برای شما فراهم می‌کند که آن را به راحتی حتی به دیوارهای جدا کننده نیز متصل نمایید. اگر شما نیز با محدودیت بودجه یا فضا روبرو هستید خرید یک رک 4 یونیت دیواری می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 

 

همانطور که اشاره کردیم رک‌های دیواری معمولاً در ارتفاع‌های 4، 6، 8 و 9 یونیت و عمق 35، 45 و 60  سانتی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. در بسیاری از مدل‌های رک دیواری 4 یونیت، به علت نوع استفاده و سبکی آن ویژگی چرخش کل رک و دسترسی به تجهیزات از قسمت پشتی وجود دارد. این ویژگی این امکان  چرخش 100 درجه را  در اختیار شما خواهد گذاشت.

با استفاده از این ویژگی، جهت انجام تنظیمات نرم افزاری یا سخت افزاری نیازی به بیرون آوردن تجهیزات داخل رک نیست. همانطور که میدانید بسیاری از تجهیزات شبکه همچون روتر و سوئیچ  نیاز به انجام تنظیمات سخت افزاری و نرم افزاری به صورت دوره ای دارند.

 به همین علت اگر بخواهید برای تنظیم ده‌ها روتر چندین رک را باز کرده و همه تجهیزات را از داخل رک بیرون بیاورید قطعاً از کار خود استعفا خواهید داد! اینجاست که قابلیت دسترسی به تجهیزات داخل رک با چرخاندن کل رک 4 یونیت دیواری این امکان را به شما می‌دهد که به سرعت تنظیمات یا تغییرات مورد نظر خود را بر روی تجهیزات خود اعمال کنید.

نمایندگی دیزل ژنراتور ولوو

دیزل ژنراتور پرکینز

دیزل ژنراتور بادووین

رک ,یونیت ,دیواری ,تجهیزات ,یک ,رک‌های ,4 یونیت ,رک 4 ,رک دیواری ,همانطور که ,یک رک ,اندازه بسیار مناسب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

kluchh ابزار جوش و برش پانسیون مطالعاتی در اصفهان صنعت شامپو ضد ریزش مو بایوفول کانادایی فاطی چت ، فاطی چت تمنای یک آرزو لوازم خانگی فروشگاه خوش کالا به امید طلوع